Ημέρες Φυσιολογίας στη Μάνη 2022

Με μεγάλη επιτυχία ολοκληρώθηκε και φέτος για 12η συνεχή χρονιά η Επιστημονική Συνάντηση ” Ημέρες Φυσιολογίας στη Μανη” που έλαβε χώρα στο Βαθύ της Μάνης, 23-25 Σεπτεμβρίου 2022 και η οποία διοργανώνεται από το ΠΜΣ “Μοριακή & Εφαρμοσμένη Φυσιολογία” σε συνεργασία με Ελληνική Εταιρεία Φυσιολογίας και την Ιατρική Σχολή ΕΚΠΑ.

Στα πλαίσια της Επιστημονικής Συνάντησης οι φοιτητές είχαν την ευκαιρία να παρακολουθήσουν πολύ ενδιαφέρουσες ομιλίες από διακεκριμένους Καθηγητές από όλο τον κόσμο.

Όπως κάθε χρόνο έτσι και φέτος βραβεύτηκαν οι 10 πρώτοι εισακτέοι στην Ιατρική Σχολή καθώς και οι αριστεύσαντες φοιτητές στο μάθημα της Φυσιολογίας, με την παρουσία του Κοσμήτορα, του Προέδρου και του Αν. Προέδρου της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

Η ημερίδα ολοκληρώθηκε την Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου με τον αγωνιστικό δρόμο Ισσωρια Αρτεμις, 50 σταδίων “Σκουτάρι-Κοτρωνας”.